Köszöntelek az oldalamon!

Ősidők kezdete óta vannak háziasszonyok, persze több millió évvel ezelőtt nem így hivhatták, de biztos az, hogy már akkor is megvolt a nők dolga.
Napjaink világában a háziasszonyok dolga bizony nehéz, sok teher van a vállukon, mégis olyan általános dolognak számít, -hát csak egy háziasszony-.
A háziasszony a leguniverzálisabb lény a világon, gyereket szülnek, dolgoznak, feleségek, anyák, valószínű, hogy az őskorban is, és a mai világban is, a legszuperebb csajai.


Oldalam célja megismertetni a különböző ételeket a főzni szerető emberek számára.Sok hasonló oldal van már,remélem az én oldalam is a legjobbak közé fog tartozni!Igyekszem frissíteni a receptjeimet megismertetni az olvasókkal a legkülönlegesebb ételeket.Remélem elnyeri a látogatóim tetszését az oldal,s mindenki talál majd kedvére való fogást a gyűjteményemben.

A gasztronómia görög szó, jelentése ínyencség, az ételek és italok szakértő ismerete, kifinomult élvezése, az étkezés művészete. További jelentése szakácsművészet, ínyencmesterség, tágabb értelemben pedig a terítés, a felszolgálás művészete, az étkezés kultúrája, de magában foglal mindent, ami az étkezéssel kapcsolatos. Így ír erről Prillant Savarin "Az ízlés fiziológiája" c. művében: "aki részt vett valaha egy pompás lakomán, amelyet tükrökkel, szobrokkal és virágokkal díszített, szépasszonyokkal teli teremben tartottak meg, amelyben illatszerek és lágy kellemes zene hangja árad szerte, az ilyen ember minden szellemi megerőltetés nélkül át fogja látni, hogy az összes tudományok hozzájárultak az ízlés élvezetének növeléséhez és illő keretekbe foglalásához".

Ma mégis felismerve a felhasználásra kerülő nyersanyagokban rejlő "erőket", a szakácstól függően, megláthatjuk a kész étel szépségét, és mint mindennek a világon, így a gasztronómiának is szinte naponta kell megújulnia, de úgy, hogy a régi nemes, veretes hagyományokat mindenkor átmentse, megőrizze és az új nemzedéknek átadja...

Kellemes időtöltést és jó főzést kívánok mindenkinek aki kedvet kapott hozzá hogy kipróbálja magát a konyhaművészetben és a rejtelmeiben.

Jó étvágyat kívánok!

2011. december 11., vasárnap

A csempe tisztítása



A csempe felületét idõnként mosószeres vagy szappanos, langyos vízzel mossuk le, majd tiszta vízzel, szivaccsal (ronggyal) töröljük át, és puha ruhával fényesítsük. Csempemosáshoz lúgot, durva szemcsés súrolóport ne használjunk, mert tönkreteszik a mázas felületet.

· A csempéket citrommal is tisztíthatjuk. A szennyezett, foltos felületeket fél citrommal átdörzsöljük, majd néhány perc után tiszta, puha ruhával áttöröljük. A csempe fényes lesz, a foltok eltûnnek.

· A csempelapokat nem árt néha hígított hypóval is lemosni. A hypós víz letisztítja azokat a foltokat is, melyeket tisztítószerrel már nem tudunk eltüntetni.

· A vízkõfoltokat ecetes vízzel távolítsuk el. Egy deci 20 %-os ecetet keverjünk el egy liter forró vízzel. Ha a csempén festékmaradványokat találunk, oldószerrel próbáljuk leszedni. Elõtte itassuk át oldószerrel, majd töröljük le puha ronggyal. A mészfoltokat száraz újságpapírral tüntessük el.

· A csempék közötti fugákat fogkefére szórt finom súrolószerrel tisztítsuk, majd mossuk le, és száraz ronggyal töröljük szárazra. Visszanyerik eredeti színüket.
www.otthonpraktik.hu

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése