Köszöntelek az oldalamon!

Ősidők kezdete óta vannak háziasszonyok, persze több millió évvel ezelőtt nem így hivhatták, de biztos az, hogy már akkor is megvolt a nők dolga.
Napjaink világában a háziasszonyok dolga bizony nehéz, sok teher van a vállukon, mégis olyan általános dolognak számít, -hát csak egy háziasszony-.
A háziasszony a leguniverzálisabb lény a világon, gyereket szülnek, dolgoznak, feleségek, anyák, valószínű, hogy az őskorban is, és a mai világban is, a legszuperebb csajai.


Oldalam célja megismertetni a különböző ételeket a főzni szerető emberek számára.Sok hasonló oldal van már,remélem az én oldalam is a legjobbak közé fog tartozni!Igyekszem frissíteni a receptjeimet megismertetni az olvasókkal a legkülönlegesebb ételeket.Remélem elnyeri a látogatóim tetszését az oldal,s mindenki talál majd kedvére való fogást a gyűjteményemben.

A gasztronómia görög szó, jelentése ínyencség, az ételek és italok szakértő ismerete, kifinomult élvezése, az étkezés művészete. További jelentése szakácsművészet, ínyencmesterség, tágabb értelemben pedig a terítés, a felszolgálás művészete, az étkezés kultúrája, de magában foglal mindent, ami az étkezéssel kapcsolatos. Így ír erről Prillant Savarin "Az ízlés fiziológiája" c. művében: "aki részt vett valaha egy pompás lakomán, amelyet tükrökkel, szobrokkal és virágokkal díszített, szépasszonyokkal teli teremben tartottak meg, amelyben illatszerek és lágy kellemes zene hangja árad szerte, az ilyen ember minden szellemi megerőltetés nélkül át fogja látni, hogy az összes tudományok hozzájárultak az ízlés élvezetének növeléséhez és illő keretekbe foglalásához".

Ma mégis felismerve a felhasználásra kerülő nyersanyagokban rejlő "erőket", a szakácstól függően, megláthatjuk a kész étel szépségét, és mint mindennek a világon, így a gasztronómiának is szinte naponta kell megújulnia, de úgy, hogy a régi nemes, veretes hagyományokat mindenkor átmentse, megőrizze és az új nemzedéknek átadja...

Kellemes időtöltést és jó főzést kívánok mindenkinek aki kedvet kapott hozzá hogy kipróbálja magát a konyhaművészetben és a rejtelmeiben.

Jó étvágyat kívánok!

2012. január 26., csütörtök

A méz

A méz, a konyhából... - a csodaszer


Már a régiek is tudták, hogy a méz nem csak belsőleg, hanem külsőleg is felhasználható, rengeteg hasznos hatóanyaga révén. Nézzük csak meg, mi mindenre jó a méz (persze az sem mindegy, hogy melyik, a rengeteg féle méz között minőségbeli, és összetételükben is különbségek vannak) a szépítészetben.
- Igen jó hatással van -többek között - az arcbőrre. Feszes arcbőrt eredményez, tehát egy eseti buli, vagy tárgyalás előtt, érdemes kipróbálni:
Felhasználása: a mézes arcpakoláshoz keverjünk el 1 evőkanál mézet, 2 teáskanál természetes joghurtot és egy tojásfehérjét. Kenjük egyenletesen az arcunkra, a szem -és a száj környékét kihagyva. 15 perc múlva langyos vízzel mossuk le.
- A méz, a hajat is selymesebbé, egészségesebbé varázsolja:
Felhasználása: A mézes öblítéshez keverjünk össze 2 evőkanál mézet, 1 evőkanál olivaolajat és 1 teáskanál vaniliakivonatot. Masszírozzuk bele a nedves hajba. Negyed óráig hagyjuk rajta, majd samponnal alaposan öblítsük le.
- A méz az összes testrészünkre jótékony hatással van. Pédául a könyökünket is szebbé, puhábbá teszi:
Felhasználása: A pakoláshoz keverjünk össze 2 evőkanál mézet, 1 tojássárgáját, 3 evőkanál zabpelyhet, 1 teáskanál narancsvirágvizzel. Kenjük be ezzel a pakolással a könyökünket, és hagyjuk rajta 20 percig. Ezután dörzsöljük le az ujjunkkal, a maradékot pedig öblítsük le meleg vízzel.
- Ugyanúgy, a mézet a kezeinkre is használhatjuk balzsamként:
Felhasználása: a mézes kézbalzsamhoz egy 1 teáskanál méhviasz-granulátumot (bio boltban lehet kapni, vagy méz árusoknál a piacon), 1 evőkanál mézet, 1 csepp rózsaolaj, és fél teáskanál olivaolaj keverjünk lassan össze. Aztán, az egészet melegítsük addig, amíg a viasz megolvad. Majd a kihűlt balzsammal kenjük be a kezünket, amíg fel nem szívódik.
- Ha itt az ősz, a hideg, szeles időjárás, ami az ajkainkat is hamar kiszárítja, és ha nem óvjuk, csúnya "cserepes" lesz. Az ajakápló szerek mellett, a méz erre is megoldás:
Felhasználása: igen egyszerű, masszírozzunk bele egy kis mézet az ajkakba. Az eredmény puha, selymes ajak.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése